E-mail adresiniz: Şifreniz: Beni hatırla   » Yeni üye olmak istiyorum » Şifremi unuttum

OBAMA TÜRK'LERE KATİL DEDİABD Başkanı Obama’nın 1915 Tehciri ile ilgili yaptığı konuşmayı herkes bir köşesinden alıp yorumluyor. “Amerikancı kesim”, Obama’nın “soykırım” kelimesini kullanmadığını söyleyerek “başkancıklarına” toz kondurmama misyonlarını devam ettiriyorlar.
Oysa Obama’nın konuşması baştan aşağı Türk ve Türkiye düşmanlığı kokuyor.Bugüne kadar Türk tarihi ile ilgili yapılmış en aşağılayıcı konuşma.
Bakın neler diyor:
“Her yıl, Osmanlı İmparatorluğu’nun son günlerinde 1,5 milyon Ermeni’nin katledilmesi veya ölüme yürümesini anıyoruz. Ermeni halkı bizim kalplerimizde yaşadığı gibi “ Meds Yeghern” bizim anılarımızda yaşamalı…1915 korkunç olayları, insanoğlunun kendi türüne insani olmayan tutumunun karanlık olasılığını hatırlatıyor…Ermeniler, son 94 yılda dinamizm, dayanıklılık ve yetenekleri sayesinde , kendilerini yok etmeye çalışanlara direndiler.”
Obama’nın kullandığı Meds Yeghern kelimesi Ermenice soykırımı anlatmak için kullanılıyor ve “büyük felaket” anlamına geliyor.
Obama’ya göre Türkler “katliam yapan, korkunç olaylar tezgahlayan, insanoğlunun kendi türüne yapacağı en büyük vahşeti yapan, Ermenileri yok etmeye çalışan, büyük felaketin yani soykırımın müsebbibi olan” bir millet!
Obama’ya göre biz buyuz.
Katliamcı, soykırımcı, katil, insanlık dışı bir milletiz.
Obama’yı “büyük başkan!” “helal sana!” diye sömürge ülkesi medyasını andıran manşetlerle karşılayan medya, herhalde yüzlerine tüküren bu “muhteşem konuşmadan” büyük onur duymuşlardır.
Obama’nın ağzından çıkan her kelimeyi yüce bir buyruk olarak telakki eden siyasetçilerimiz de kendilerine “katil” diyen bir liderin çizdiği yol haritasına uygun bir şekilde Ermeni sınırını açmaya çalışıyorlar.
PKK’ya af çıkarmaya çabalıyorlar.
Ruhban Okulu’nu bir an önce açmayı planlıyorlar.
Afganistan mahşerine asker göndermeye hazırlanıyorlar.
Öyle ya “bize katil diyen Yüce Obama” böyle buyurdu!
Bu adam(!) Türkiye Büyük Meclisi’ne gelip yaptığı konuşma ile Türk dış politikasının ABD güdümünden asla çıkmamasını emredip giderken ona şapka çıkartanların “büyük şefe saygıda kusur etmeyenlerin” bugün ortaya çıkan tablo karşısında şikayete hiç hakları yoktur.
Prof .Dr. Haydar Baş “Obama Sevr’in maddelerini okudu, bizimkiler alkışladı” deyerek tarihi bir gerçeği ortaya koyarken onu duymazdan gelenler, şimdi Obama’nın önlerine koyduğu yol haritası ile üstelik “katilsiniz, soykırımcısınız” küfürlerini de alıp yüzlerine sürerek yollarına devam ediyorlar.
Üstelik bunlar arasında öyle pişkinler var ki “Obama, soykırımın İngilizcesi olan genocide kelimesini kullanmamış da Ermenice “Meds Yeghern” demiş, bu büyük bir adımmış!
Yahu be zırtoplar, adam size ha İngilizce sözmüş ha Ermenice ne fark eder!
Bu kadar aşağılık bir duruma nasıl düşebiliyorsunuz.
Kaldı ki Obama’nın konuşmasının şu veya bu şekilde olması benim açımdan hiç önemli değil. Çünkü ABD eyaletlerinin neredeyse tamamı soykırımı resmen tanıyan kararlar aldılar. Alaska, Arizona, Arkansas, Kaliforniya, Colorado, Florida, Georgia, Connectıcut, Daleware, Güney Karolina, Idaho,Illinois, Kansas, Kentucky, Kuzey Dakota, Kuzey Karolina, Lousiana, Maine, Maryland, Massachusetts, Michigan, Minnesota, Missouri, Montana, Nebraska, Nevada, New Hamphisire, New Jersey, New Mexico, New York, Ohio, Oklahoma, Oregon, Pansilvanya, Rhode Island, Tennesesee, Utah, Washington, Vermont,Virjinya, Wisconsin eyaletlerinde 1915 olayları “soykırım” olarak kabul edilmiş durumda.
Yani Obama’nın konuşmasından kelimeleri cımbızla çekip kendilerini avutacak bir şeyler bulmaya çalışanlar, ABD’nin her tarafından yükselen “soykırımcı Türkler” seslerini duymazdan geliyorlar.
Obama’nın yaptığı ülkesinden gelen seslere tercüman olmaktan ibaret.
O ses de “Türklere katil” diye haykırıyor.
TUNALIM...


tunalim (Mehmet Tunabaş) tarafından 29.4.2009 01:19:07 tarihinde eklendi ve 599 gösterildi.

OBAMA TÜRK'LERE KATİL DEDİ isimli esere henüz yorum yazılmamış.

Esere ait bilgiler:

Kayıt tarihi:
29.4.2009

Okunma:
599

Yazara ait bilgiler:

tunalim

(Mehmet Tunabaş)
• Profili

 

© 2008-2009 Yazarlar Topluluğu | Eserlerin tüm hakları ve sorumluluğu eser sahiplerine aittir.