E-mail adresiniz: Şifreniz: Beni hatırla   » Yeni üye olmak istiyorum » Şifremi unuttum

BABA VE KIZI


0 yaşında
Baba: Ne kadar da güzel. Şimdi bu küçük şey benim kızım mı?
Gözleri de bana ne kadar çok benziyor.
Kızı: Bu gözlerini benden hiç ayırmayan babam olsa gerek.
5 yaşında
Baba: Prensesim benim, güzel kızım. Söyle bakalım baban sana ne alsın?
Kızı: En çok babamı seviyorum. Babam niye annemle uyuyor?
Hep benimle uyusun, başkasını sevmesin.
10 yaşında
Baba: Gittikçe yaramaz oluyor, kime çekti bu kız?
Kızı: Ben babama aşığım. Büyüyünce babam gibi bir erkekle evleneceğim. Babam bu harçlığımı artırır mı acaba ?
15 yaşında
Baba: Ne kadar da çabuk büyüdü. Eve de gittikçe geç kalmaya başladı, bu gidişle başına kötü bir şey gelecek. Sanırım daha sert konuşmalıyım.
Kızı: Babam yüzünden arkadaşlarımla istediğim kadar zaman geçiremiyorum. Bana baskı uygulamasından nefret ediyorum. Ne zaman özgür olacağım?
20 yaşında
Baba: Artık sözümü dinlemiyor. Benden giderek uzaklaşıyor. Kendi parasını da kazanmaya başladı ya, bana gereksinimi kalmadı tabii. Uzun zamandır tatlı bir-iki laf geçmedi aramızda. Zaten evi de sürekli erkekler arıyor. Galiba kızım elden gidiyor.
Kızı: Her dediğime alınıyor, beni bir türlü anlamıyor. Hele geçen gün giydiğim mini eteğe karışmasına ne demeli? Evden ayrılıp, kendi yaşamımı. Beni çocuk gibi görmesinden bıktım artık!
25 yaşında
Baba: Bir gün olacağını biliyordum. İşte evleniyor. Zaten aramız eskisi gibi değildi. Şimdi bir de eşi var. Prensesim beni terk ediyor.
Kızı: Böyle bir günde bile o mutsuz ifadeyi takınmasının ne gereği var ki? Biliyorum, onu bir türlü içine sindiremedi. Bu yüzden yapıyor. Kendi düşün deki damat değil ya! Sanki birlikte yaşayacak olan o.
30 yaşında
Baba: Çok az görüşüyoruz. Daha sık bir araya gelsek ne iyi olur. Hem torunlarımı da özlüyorum. Kendi arkadaş çevresinden fırsat bulup ta bize gelmiyorlar ki…
Kızı: Babamlara da gereken ilgiyi gösteremiyorum galiba. Yine telefonda çok üzgün geldi sesi. Hafta sonu onlara sürpriz yapmak en iyisi.
40 yaşında
Baba: Kızım benim entelektüel düzeyimi yeterli bulmuyor. Ona göre çağın gerisinde düşünüyormuşum. Oysa küçükken derslerine hep ben yardım ederdim. Anlayamadığı tüm problemleri bana sorardı. Şimdi beni beğenmiyor. Bir daha onunla asla politik tartışmalara girmeyeceğim.
Kızı: Babam daha da çocuklaşıyor. Sürekli bir şeylerden yakınıyor. Gerçi son zamanlarda sağlığı da iyi değil ama. Ya ona bir şey olursa? Zaten hiçbir zaman dilediği gibi bir evlatta olamadım.
45 yaşında
Baba: Kızımın mutlu bir yuvası olması ne güzel. Gözüm arkada gitmeyeceğim. Her şeyi kendi başardı. Onunla gurur duyuyorum.
Kızı: Babam içi çok endişeleniyorum. Onu kaybetmeye hazır değilim. İlaçlarını da almayı hep unutuyor zaten. Allah! ım onu benden alma!
50 yaşında
Baba. Dünyada hep mutlu ol hem mutlu kal, kızım!
Kızı: Seni çok özleyeceğim ve arayacağım babacığım. Şimdi ben kime danışacağım, kim yardım edecek bana? Ne olur gittiğin yerde çok mutlu ol. Ve yanımda olduğunu hissettir, ne bileyim ben, arada sırada işaretler yolla mesela. Ah babacığım! Sensiz nasıl yaşayacağım?
Kadın: Sen gideli, seni daha iyi anlıyorum babacığım. Keşke seni hiç üzmeseydim demeyeceğim çünkü “keşke” lerin hiçbir şeyi değiştirmeyeceğini biliyorum. Yine de beni duyuyorsan, lütfen seni üzdüğüm her gün için çok ama çok pişman olduğumu olur mu?

Not: İnternetten Alıntıdır.Ben de bir kız babası olduğumdan hoşuma gitti sizlerle paylaşmak istedim...mdkalafat (TC Mustafa Derya Kalafat) tarafından 14.4.2009 15:25:01 tarihinde eklendi ve 3215 gösterildi.

 sizin kaleminiz (4.6.2009 18:47:11)  
Profili | Şiirleri | Sesli şiirleri| Makaleleri | Hikayeleri

emeğine sağlık güzel anlamlı bir çalışma tekrar teşekürler..dostcakal

Bu yoruma 1 cevap yazılmış.
• mdkalafat (4.6.2009 21:07:45)
Emek bana ait değil sadece bir paylaşım sağolun Yaşar Bey.
 miyasergulsen (15.4.2009 17:07:40)  
Profili | Şiirleri | Sesli şiirleri| Makaleleri | Hikayeleri

yaşanan gerçekler...paylaştığınız için teşekkürler...

saygılar


Bu yoruma 1 cevap yazılmış.
• mdkalafat (15.4.2009 18:16:34)
Gönül isterdi ki biz böyle yazılar çıkaralım ama şiir dışında bu tip kabiliyete sahip değiliz.Yazı hoşuma gitti paylaşmak istedim sonuçta bende bir kız babasıyım.Teşekkürler Miyaser Hanım...

Esere ait bilgiler:

Kayıt tarihi:
14.4.2009

Okunma:
3215

Yazara ait bilgiler:

mdkalafat

(TC Mustafa Derya Kalafat)
• Profili

 

© 2008-2009 Yazarlar Topluluğu | Eserlerin tüm hakları ve sorumluluğu eser sahiplerine aittir.