E-mail adresiniz: Şifreniz: Beni hatırla   » Yeni üye olmak istiyorum » Şifremi unuttum

Şehit Öğretmenlere MektupMerhaba,
Ben ve benim gibi arkadaşlarımın hayatını, şerefini, gururunu ve geleceğini kurtaran fedakar şehitlerimiz. Bizlere bağışladığınız bir çok şey varki. Eğer hala güven içinde nefes alıyor ve zülum görmüyorsak sizlerin sayesinde. Şuan ölüm korkusu ile yaşamıyorsak, esir değilsek bu sizdendir. Sizler bize yaşanabilir bir hayat verdiniz. Ve bunun da sizlerin bizlere öğretiği bilgilerle vatanı ayakta tutacağız. Bayrağımız gökyüzünde her dalğalandığı için sizlere borçluyuz.
Sizler hiç tanımadığınız kardeşleriniz için sehit olurken bizler burada ancak kendilerimizi tüketmekten başka birşey yapmıyoruz. Herkes ama herkes cidden birbirlerinin açıklarını arıyorlar. Neden peki? Neden birlik olmak varken, neden böyle yapıyoruz? Onların ve kendi adıma sizlerden çok özür diliyorum. Biliyorum özür dilemek fayda olmaz ama belki bir ihtimal affedersiniz. Özür dilemekte birşey değiştirmiyor. Bizler hiç birşekil de sizlerin yaptığı gurur verici kahramanlıklara karşılık bizim başımız dik olacak. Aslında bir yandan sizin yaptığınız bu kahramanlık hiç bir şekilde ödenemez. Bu nedenle sizlere hiç bir zaman laik olamayazağız.
Hangi birimiz unutabilir sizi. Peki kaç anne gördünüz kaybettiği evladını unutan? Güneş hangi sabah unuttu doğmayı? Sizler tek biran unuttunuz mu kalbinizin attığını? Ya da işaret parmağınızın serçe parmağınızdan daha küçük olduğunu. Biz sizi nasıl unutalım? Hangi şehitimizi bir zalim yüzünden unuturuz ki?
Zaman geçtikce doğumlar, ölümler, şehitler oluyor ama şunu unutmayın onlar ölü değildirler, diridirler! Siz sakın ha sakın utanmayın. Sizleri şehit eden zalimler utansın. Çünkü anne babanıza evlat acısı yaşatan, eşlerinizi dul, çocuklarınızı annesiz babasız bırakan caniler utansın. Sizler doğru olanı yaptınız. Bu vatanda size sahip çıkmayan vatan hainleri utansın. Her bir masumun iki dudağının arasında sizler için dualar dökülüyor.
Gözünüz asla arkada kalmasın, dökülen her bir damla olan kan asla karşılıksız kalmayacak. Hele ki sizleri örnek alan bir nesil var ve yetişiyorsa. Rabbim evlerinize düşen açıyı hafifletsin ve ailelerinize Peygamber sabrı versin.
Her karanlık gecenin bir sabahı olduğuna inancınız, siyahınıza umut dolu bir beyaz olmadı mı? Bizlerin umuu ise sizlerin bizlere bıraktığı geleceğimiz, şan ve şerefimizdir. Gencecik şehit öğretmenlerimiz ve şehitlerimiz, mekanınız cennet olsun. Ruhunuza el-Fatiha!


LOTUS (Fatma ELMALI) tarafından 8.3.2018 11:42:42 tarihinde eklendi ve 235 gösterildi.

Şehit Öğretmenlere Mektup isimli esere henüz yorum yazılmamış.

Esere ait bilgiler:

Kayıt tarihi:
8.3.2018

Okunma:
235

Yazara ait bilgiler:

LOTUS

(Fatma ELMALI)
• Profili

Diğer yazdıkları:

 

© 2008-2009 Yazarlar Topluluğu | Eserlerin tüm hakları ve sorumluluğu eser sahiplerine aittir.