E-mail adresiniz: Şifreniz: Beni hatırla   » Yeni üye olmak istiyorum » Şifremi unuttum
Duyurular

Online üyeler
Online üyelerimizi görmek için üye girişi yapmalısınız.
Site İçi Arama
Kürsü
Kürsüde yazılanları üyeler görebilir.
Forumlar /  Yazarlar Topluluğu /  Şiir /  şiir ve şaiir asla bir kalıba alınmamalı
şiir ve şaiir asla bir kalıba alınmamalı
 panikataka (31.8.2011 02:45:53)  

bence şiirde bir kural olamaz. şiir de edepsizlikte vardır. bakıldın da tüm ustaların çok edepli ve dikkatli oldunu düşünürüz ve biliriz. aslında iç dünyalarını bilmeyiz. bu gün isimlerini saya bileceğimiz ünlü ustalarda bile bir kural tanımama arada argo ve küfür kullanma mevcutken hayatlarına bakp yada konuşmaları ile olmadığını düşünürüz. Ama gel görki her zaman buz dağının görünmeyen kısmı vardır. Yaşamla şiirler özdeş olmaz bazen
 Hüzün Şairi (27.9.2011 13:03:04)  

evet alınmamalıdır ama burada öyle ince bir çizgi vardır ki vuda göz ardı edilemez.argu dahil her ne adla adlandırılırsa adlandırılsın şair ve şiir bir topluluk içinde yaşadığını ve örnek olması gerektiğini hatta ÖNDER olması gerektiğinide unutmamalıdır. Düşündükleri ile yazdıkları ile bir bütünün parçası değil bütünün kendisi olmalıdır.

Bu yüzdendir ki tüm devirlerde çok önemli roller hep şairlere düşmüştür. İş ki bu nilinçte olup üzerinde vebal kalmaması adına üzerine düşeni layıkı ile yapmalıdır. Şair ve şiir bir kalıba alınmazken şu da unutulmamalı, ben kalıpsızım diyerekte had ve hukuk aşılmamalıdır. Bilinir ki; ÖZGÜRLÜKLER BİLE BİR BAŞKASININ ÖZGÜRLÜĞÜNÜN KISITLANDIĞI YERDE BİTER. Bu sebepten de şair eline aldığı kalemin, diline düşürdüğü sözlerin akabinde defterine şiir olarak yansıttıklarının yaşadığı toplumda ÖRNEK olanlar olabileceğini göz ardı etmeden hakka ve hukuka saygı çerçevesinde, gelecek nesillere yazdıkları ile bir ışık ve yön verecek olduğunuda aklından çıkarmadan yazmalıdır.


 

© 2008-2009 Yazarlar Topluluğu | Eserlerin tüm hakları ve sorumluluğu eser sahiplerine aittir.